HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 25; sobota, 27 maj 2017 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
Gorzów Wlkp. • Koncerty • 2017-05-26
Koncert Kari Sál

Zapraszamy na koncert Kari Sál, który odbędzie się 26 maja o 19.30 w Klubie pod Filarami.

Kari Sál - polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.

Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wychowała się w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje: ich natury, piękna i bogactwa kolorów, czego odzwierciedlenie można usłyszeć w jej muzyce i tekstach. Ma na swoim koncie realizację zamówienia kompozytorskiego dla Łódzkiej Filharmonii oraz premierę tytułowego utworu produkowanej płyty „Betesda” podczas prestiżowego Wędrownego Festiwalu Kolory Polski w Brzezinach. Solistka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. U boku znanych artystów zaśpiewała dla prawie dwumilionowej publiczności z całego świata.

Współpracowała z takimi muzykami jak: Adam Sztaba, Verneri Pohjola, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Michał Zaborski, Paweł Dobrowolski, Rafał Stępień, Ewa Uryga, Baltic Neopolis Orchestra, Marcin Pospieszalski, Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Adam Klocek.

"Betesda" to tytuł debiutanckiej płyty Kari Sál, która ukaże się jesienią nakładem wytwórni fonograficznej ~HEVHETIA.

Kompozycje zawarte w projekcie, są zainspirowane malarską techniką SFUMATO, którą posługiwał się Leonardo da Vinci tworząc niektóre ze swoich dzieł. Sfumato jest to zacieranie wyrazistości konturu, dzięki łagodnym przejściom światłocieniowym - daje wrażenie oglądania obiektu przez mgłę lub dym. Te same zasady artystka postanawia zrealizować w kompozycjach, w odniesieniu do łagodnego brzmienia dźwięków, artykulacji, czy płynnej zmiany dynamiki.
W warstwie lirycznej, w większości znalazły się autorskie teksty Kari, ale również utwory apokryficzne z połowy VI wieku.
Projekt Betesda to muzyka uduchowiona. Inspirowana malarstwem, podróżami do Islandii, gdzie w małej miejscowości Klaustur, Kari napisała większość utworów.

Wielokulturowość i jej dialog ma więc swoje odzwierciedlenie w jej muzyce. Zawiera ona w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music, przy czym śpiewana jest w języku polskim.
© 2016 Gorzow.com

^