HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 216; środa, 21 marzec 2018 Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Wystawy • 2018-03-05
1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów - wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac wybitnego grafika i ilustratora komiksów Henninga Wagenbretha, na której zaprezentowanych zostanie 20 plakatów do książki „1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów”.


Można na nich zobaczyć ilustracje do książki pod tym samym tytułem, która powstała w 2009 r. jako międzynarodowy projekt i na którą złożyło się osiem opowiadań współczesnych pisarzy z Czech, Francji , Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Węgier i Włoch oraz dwa opowiadania nieżyjących już, wybitnych pisarzy (Heinricha Bölla oraz Maxa Frischa) adresowanych do młodych czytelników urodzonych po upadku muru. Dziesięć opowiadań zilustrowanych przez Henninga Wagenbretha to głos sprzeciwu wobec nietolerancji i smutnej szarości murów. W Polsce książka ukazała się nakładem dwóch wydawnictw Hokus Pokus i Wytwórnia. Ekspozycja dostępna od 5 do 30 marca 2018 r. Wystawa zorganizowana we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie. Henning Wagenbreth, ur. 1962 w Eberswalde, wykłada ilustrację i grafikę na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie. Jego plakaty zostały odznaczone wieloma nagrodami, a zilustrowana przez niego książka Wolframa Frommleta dla dzieci Mond und Morgenstern / Księżyc i Jutrzenka (wydanie niemieckie 1999 r.) została uznana za najpiękniejszą książkę świata.

Strona wydarzenia na Facebooku

 

© 2018 Gorzow.com

^