HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 310; niedziela, 20 styczeń 2019 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Wystawy • 2019-01-18
KAROLINA BIELAWSKA - SZPIK

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza 18.01 o godzinie 18:00 na wernisaż Karoliny Bielawskiej pt. "Szpik"".

Punktem odniesienia projektu Szpik jest specyfika Gorzowa jako miasta, pogrążonego  w śnie o nowoczesności i sentymencie o dawnej świetności. Artystka obserwuje je z perspektywy współczesnego powszechnego poczucia nieprzewidywalności i globalnego zdezorganizowania.
 
Kultura odkleiła się od terytorium a zbiorowa przeszłość stałą się synchroniczną przechowalnią scenariuszy kulturowych, rodzajem tymczasowego centralnego castingu, po zasoby którego sięga się w zależności od tego, jaki film jest do zrobienia. Nie ma już wydarzeń, są za to kaskady, czyli sekwencje działań różnych podmiotów, które nabierają rozmachu, grzęzną, zawracają bieg i są wznawiane, podczas gdy ich reperkusje mają wpływ na całe systemy i podsystemy (...) Rekonfiguracja współczesnego świata wcale nie sprawia, że stał się on bardziej przypadkowy, zdezorganizowany czy nieprzewidywalny – ani że kiedyś był uporządkowany i przewidywalny.
     Kacper Pobłocki, Kapitalizm. Historia krótkiego trwania (fragment), 2017
 
Karolina Bielawska – zajmuje się malarstwem, które łączy z obiektami i instalacjami. Często odnosi się do przestrzeni domu oraz miejskiej estetyki i architektury. Wykorzystuje różne techniki malarskie i materiały, takie jak płyty gipsowe, emalie, impregnaty. Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2015 roku obroniła dyplom w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2015). Uczestniczka pierwszej edycji Biennale de La Biche (2017) – najmniejszego biennale sztuki współczesnej na świecie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Mieszka i pracuje w Warszawie.
 
kurator: Gustaw Nawrocki
 
wystawa czynna do 24.02.2019
© 2018 Gorzow.com

^