HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 20; czwartek, 19 wrzesień 2019 Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Koncerty • 2019-05-25
BO WE MNIE JEST SEX – PIOSENKI KALINY JĘDRUSIK KONCERT Z CYKLU LIGHT: Gorzów Wielkopolski

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej  


Jacek Kraszewski / dyrygent
 
Marcin Partyka / kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian
 
Śpiew:
Jagoda Stach
Anna Fedorowicz
Aurelia Luśnia
Karolina Łopuch
Karolina Burek
Klaudia Kuchtyk
 
Janusz Gast / scenariusz i reżyseria
Bogusław Sobczuk / prowadzenie
„Bo we mnie jest seks, gorący jak samum / Bo we mnie jest seks, któż oprzeć się ma mu?” – nucąc ten ponadczasowy i kultowy przebój, zapraszamy na najbardziej kobiece wydarzenie sezonu – koncert piosenek Kaliny Jędrusik.
Niezapomniana artystka i aktorka była kobietą o wielu twarzach. Nie przystawała do żadnych kanonów czy utartych kobiecych typów. Swoją ekstrawagancją budziła skrajne emocje – od zachwytu do potępienia. Symbol seksu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, skandalistka, prowokatorka i barwny rajski ptak na tle ówczesnej szarej peerelowskiej rzeczywistości. Jednocześnie niezrównana interpretatorka piosenek Kabaretu Starszych Panów. Kochali ją widzowie, słuchacze piosenek, publiczność teatralna i twórcy. Oprócz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pisali dla niej najlepsi poeci i kompozytorzy: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Krzysztof Komeda, Adam Sławiński. Dziś jej wizerunek jest już legendą, a samą artystkę wspominamy bez kontrowersji, za to z nostalgią, podziwem i w najlepszych słowach – wybitna, niepowtarzalna, niezastąpiona. Taką właśnie Kalinę Jędrusik wspominać będziemy również podczas tego wyjątkowego koncertu, słuchając jej najbardziej znanych piosenek.

LINK DO BILETU 
© 2018 Gorzow.com

^