HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 316; niedziela, 21 lipiec 2019 Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Warsztaty • 2019-05-24
SZTUKA SZ UKA i S TUKA

Otwarcie: 24.05, godz. 12:00 Wystawa czynna do 23.06.2019

 
Basia Bańda & Tomasz Relewicz, Ewa Bone & Ewa Kozubal, Tomasz Madajczak, Krzysztof Matuszak, Aleksandra Ska, Hubert Wińczyk, Jaśmina Wójcik (we współpracy z Leą i Zoją Wróblewską)
 
Co to jest sztuka? Artyści używają różnych środków – obrazów, przedmiotów, a nawet własnego ciała, by za ich pomocą porozumiewać się z nami. Co ważnego mają nam do powiedzenia? A może dzielą się z nami swoimi pytaniami?
 
Czy Ty bywasz artystką / artystą? Kiedy to, co robisz nazwiesz sztuką? Co chcesz przekazać innym?
 
Chcemy, aby sztuka kojarzyła się dzieciom z siłą potencjału – z możliwością poznawania świata, komunikacji i umiejętnością krytycznego myślenia. Wystawa stanowi spotkanie dzieci i artystów. Dziewięciu zaproszonych do udziału w wystawie twórców wizualnych stworzyło prace dedykowane najmłodszym. Interaktywna wystawa zaprasza do jej ciągłego przebudowywania i dzięki temu daje możliwość poznania procesów artystycznych w działaniu. Sztuka staje się pomostem pomiędzy światem emocji i doświadczeń dzieci a współczesnym światem, pełnym skomplikowanych relacji i nowych technologii.
 
Wystawa i towarzyszące jej wydarzenia mają na celu umożliwienie dzieciom zadomowienia się w świecie sztuki – pokazania, że sztuka to przede wszystkim sfera doświadczania i budowania wzajemnych relacji z otoczeniem, innymi ludźmi i kształtowania siebie. Działania będą się skupiać na rozwijaniu u dzieci poczucia własnych sił twórczych, pewności siebie oraz ciekawości otoczenia.
 
Wydarzenia towarzyszące:
1-2 czerwca – Mikołaj Tkacz - warsztaty komiksowe
1-2 czerwca – projekcje kinowe dla dzieci
8 czerwca – Weronika Idzikowska – warsztaty dla nauczycieli, rodziców i opiekunów
zgłoszenia 95 733 25 67, nowak@mosart.pl
 
Kurator: Bartosz Nowak
© 2018 Gorzow.com

^