HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 218; poniedziałek, 23 wrzesień 2019 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2019-05-23
FurmanKa 2019 – Idziemy w miasto!

Tegoroczna, ósma już, edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Kazimierza Furmana FurmanKa będzie miała szczególny charakter.  

 
Organizatorzy i zaproszeni goście przyjrzą się roli miasta w życiu i twórczości patrona wydarzenia. Temu aspektowi zostanie poświęcony zarówno panel dyskusyjny “Miastoczuły”, uliczny happening Marcina Ciężkiego “Furmanologia”, akcja plenerowa “Poezja wywiedziona w pole” czy “mural” na Kwadracie.
 
W tym roku w ramach Festiwalu połączone zostanie słowo, dźwięk i obraz, a to za sprawą zaproszonych gwiazd. W czwartek, 23 maja, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej spotka się z czytelnikami pisarz Jakub Małecki (“Rdza”, “Dygot”, “Nikt nie idzie”). W piątek, 24 maja, w Jazz Clubie Pod Filarami wystąpi bard i poeta Jan Kondrak.
 
“Jan Kondrak to głos – wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.”
 
W sobotę, 25 maja, w Klubie Kultury MCK Jedynka swój monodram zaprezentuje dobrze znana gorzowianom Caryl Swift.  
 
Festiwal FurmanKa organizowany jest od lat z kilku powodów. Żeby Gorzów istniał aktywnie na literackiej mapie Polski. By działy się tu wydarzenia integrujące lokalne środowisko literackie. Przede wszystkim jednak FurmanKa powstaje dla Kazimierza Furmana i pamięci o jego twórczości.
 
23-26 maja 2019r., Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9 oraz Przestrzeń Miasta Gorzowa.
Wstęp wolny.
 
PROGRAM VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Kazimierza Furmana FurmanKa 2019
 
23 maja (czwartek)
18:00 – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta – spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim
 
24 maja (piątek)
10:00 – gorzowskie szkoły – warsztaty dla młodzieży
16:00 – ulice Zawarcia i Śródmieścia – happening Marcina Ciężkiego “Furmanologia, czyli Gorzów Kazimierza” 
18:00 – Klub Kultury MCK Jedynka – oficjalne rozpoczęcie: panel dyskusyjny “Miastoczuły – Kazimierz Furman i jego Gorzów”
20:00 – Jazz Club Pod Filarami – koncert Jana Kondraka
 
25 maja (sobota)
13:00-15:00 – Santocko – akcja plenerowa “Poezja wywiedziona w pole”
17:00 – Bulwar nad Wartą – “Poezja na fali”
18:00 – “Kwadrat” – happening plastyczny “Kazimierz malowany”
20:00 – Klub Kultury MCK Jedynka – monodram Caryl Swift 
 
26 maja (niedziela) 
10:00 – wizyta na cmentarzu, przy grobie Kazimierza Furmana
 
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
 
Organizatorami ósmej edycji Festiwalu są Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk i Miejskie Centrum Kultury przy współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Z. Herberta, Jazz Clubem Pod Filarami, Lubuskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Gminą Kłodawa.
© 2018 Gorzow.com

^