HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 425; sobota, 24 sierpień 2019 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Imprezy • 2019-08-16
Spotkania z OFFTeatrem - "Oszalała"

Spotkania z OFFTeatrem - "Oszalała"  

 
Scenariusz, scenografia i reżyseria: Anatol Wierzchowski
Muzyka ludowa
Dagmara – Krystyna Urszula Hejbowicz
Spektakl „Oszalała” jest 36. premierą Teatru KOD.
 
Dagmara. Lat jakieś... pewnie po sześćdziesiątce, ale jej powierzchowność wskazuje na dużo mniej. W domu dbano o to, aby po prostu dobrze wyszła za mąż i nie musiała tak ciężko pracować, jak rodzice. Albo tak liczyć się z każdym groszem, jak większość mieszkańców wsi. Jej pretensjonalne imię miało ułatwić dziewczynie karierę życiową, czego nie rozumiał dziadek, który dla pierwszej wnuczki wymarzył imię po swojej matce, Mariannie. Matka Dagmary, kierując się szpitalną modą przekonała swojego zawiedzionego męża, że córka urodę bierze po ojcu, a imię ma wskazywać cel, do jakiego ich pierworodna córka będzie dążyła – do otrzymywania od losu DARÓW. Dlatego szybko zapomniano w rodzinie, że Darunia, to metrykalna Dagmara.
 
Teatr KOD
Powstał w 1994 r. w Dębnowskim Ośrodku Kultury i tamże pracuje do dzisiaj. Założycielem zespołu jest Anatol Wierzchowski, a uczestnikami zajęć teatralnych jest młodzież szkolna, dorośli i emeryci. Zespół ma na swoim koncie 36 premier autorskich, liczne wyjazdy na festiwale i warsztaty oraz pomaga przy organizacji imprez teatralnych i recytatorskich w Dębnie.
 
Od października 2017 roku działa formacja dorosłych nazwana Teatr KODorosły.
 
16 sierpnia 2019, godz. 20:00, Podwórko - wejście od ul. Mickiewicza 30.
Wstęp wolny.
W razie niesprzyjającej pogody spektakl będzie przeniesiony do MCK ul. Drzymały 26 na godzinę 20:30.
© 2018 Gorzow.com

^