HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 181; czwartek, 21 listopad 2019 Imieniny Janusza, Marii, Reginy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Koncerty • 2019-11-08
ODRODZENIE KONCERT SYMFONICZNY

Beethoven i Karłowicz – dwóch wielkich twórców, dwie wielkie osobowości, dwóch wielkich outsiderów.


Choć żyli w całkiem innych epokach, obaj – wbrew masowym gustom – tworzyli dzieła wypełnione głęboką myślą, czyniąc muzykę żyznym gruntem dla idei, wartości i pojęć ponadczasowych.
V Koncert fortepianowy (1809) jest ostatnim dziełem Ludwiga van Beethovena w tym gatunku oraz punktem kulminacyjnym jego twórczości fortepianowej. Kompozytor anonsował go tonacją Es-dur, która dla samego twórcy miała znaczenie symboliczne. Beethovenowskie Es-dur to heroizm i siła, stąd też charakter całego Koncertu – triumfalny, monumentalny, militarny; stąd i jego przydomek – „Carski”. W Koncercie tym, jako geniusz wyprzedzający swoje czasy, triumfuje również sam Beethoven; osiągając mistrzowskie zespolenie oryginalnej techniki pianistycznej i symfonicznej oraz odnajdując idealną równowagę między pierwiastkiem emocjonalnym a klasyczną dyscypliną formy.
Muzyka Mieczysława Karłowicza wielokrotnie stawała się manifestacją jego życiowej filozofii, rodzajem wewnętrznej opowieści obecnej zwłaszcza w poematach symfonicznych. Obszernym programem literackim kompozytor opatrzył również swoją jedyną Symfonię (1902), wciąż pozostającą w cieniu jego późniejszych dzieł orkiestralnych. Rzeczywiście nie jest to jeszcze utwór w pełni dojrzały, nie brakuje mu jednak ekspresji, wyrazu i fraz o pięknej, rozłożystej melodyjności. Co najważniejsze zaś – przepełnione Karłowiczowską duchowością i głęboką emocją Odrodzenie ani przez chwilę nie pozostawia słuchacza obojętnym.
Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi Maestro Jerzy Salwarowski, który w 2019 roku obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.
 
WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jerzy Salwarowski / dyrygent
Hubert Salwarowski / fortepian 
 
PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)V koncert fortepianowy op. 73 
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ (1876-1909)Symfonia e-moll Odrodzenie op. 7
 
BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon
© 2018 Gorzow.com

^