HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 76; czwartek, 21 listopad 2019 Imieniny Janusza, Marii, Reginy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2019-11-22
XXII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. J.S. BACHA KONCERT FINAŁOWY

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Johanna Sebastiana Bacha organizowany jest od 1975 roku. 


Początkowo miał charakter regionalny, a następnie ogólnopolski i przeznaczony był dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Coraz większe zainteresowanie konkursem sprawiło, że na wniosek pedagogów i jurorów rozszerzono jego formułę o kategorię dla uczniów II stopnia. Od 2000 roku impreza ma już formułę międzynarodową.
Obecnie Konkurs odbywa się z podziałem na trzy grupy wiekowe (do 12, 15 i 19 lat). Uczestnicy wykonują przede wszystkim utwory Patrona Konkursu – od tańców, przez inwencje, fugi, aż do koncertów, choć w ich repertuarze muszą znaleźć się także pozycje innych twórców. Spośród innych konkursów pianistycznych Konkurs Bachowski wyróżnia się tym, że uczestnicy trzeciej grupy w II etapie wykonują wybrany koncert Bacha z towarzyszeniem profesjonalnej orkiestry. Mimo trudnego i wymagającego ogromnych umiejętności programu Konkurs cieszy się dużą popularnością w kraju i coraz większą za granicą. Jego uczestnikami byli już młodzi pianiści z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Norwegii. Wysoki poziom zmagań daje również możliwość przyznania przez Jury Grand Prix Indywidualności Konkursu. Podczas XIII edycji Konkursu Bachowskiego w 1996 roku tytuł ten zdobył Rafał Blechacz – triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Konkursowy wieczór uświetni występ młodego włoskiego pianisty Matteo Zoli – laureata VI Ogólnouczelnianego Konkursu „Gram z Orkiestrą” organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowski, żywiołowy i błyskotliwy Koncert fortepianowy G-dur (1931) Maurice’a Ravela.
WYKONAWCY:Orkiestra Filharmonii GorzowskiejJewhen Dombrowskyj / dyrygentMatteo Zoli / fortepianLaureaci XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha PROGRAM:MAURICE RAVEL (1875-1937)Koncert fortepianowy G-dur Utwory według programu XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon
© 2018 Gorzow.com

^