HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 75; czwartek, 21 listopad 2019 Imieniny Janusza, Marii, Reginy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2019-11-19
REMAKE

Tworzenie/projektowanie plakatu jest dla mnie wyzwanie. Niezależnie od tego, czy efektem będzie swobodna, graficzna wizja w odpowiedzi na film Spielberga, czy prosty afisz z okazji występu zespołu tanecznego w domu kultury. 


Ujęcie tematu za pomocą umownych znaków skupia złożone doświadczenie niczym soczewka. Pozornie przejrzysty układ i jasny przekaz nie pozbawia odbiorcy satysfakcji przy rozszyfrowywaniu kodu czy nadawaniu znaczeń.
Pomysł interpretowania wielowątkowej fabuły filmu poprzez syntetyczny w formie plakat pojawia się spontanicznie jako reakcja na to, co mnie porusza, wstrząsa, zaciekawia. Gdy odpowiadam obrazem na te spośród produkcji, do których mam szczególny sentyment, korzystam z własnych "kluczy", by rozwikłać lub podsumować przedstawioną na ekranie historię. Zdarza się, że użycie konkretnych znaków graficznych w oszczędnej kompozycji jest na tyle trafne/celne, że uniwersalizuje pewne wrażenie i staje wspólnym dla wielu odbiorców, nie tracąc przy tym osobistego charakteru i stylu autorskiego projektu.
 
- Przemysław Szydłowski 
© 2018 Gorzow.com

^