HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 70; piątek, 24 styczeń 2020 Imieniny Felicji, Roberta, Sławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2020-01-11
IDĘ NA DWÓR

Otwarcie 17.01.2020, 18:00 Wystawa czynna do 16.02.2020


Na wystawie chciałabym pokazać w większości ostatnie prace, które odnoszą się do natury. Inspiracji szukam spędzając czas poza domem, na dworze. Poprzez abstrakcyjne kształty na płótnie czy papierze staram się ukazać swoje często bardzo sensualne doświadczenia związane z przebywaniem na świeżym powietrzu. Czasami obrazy są po prostu świadectwem pewnych zdarzeń, notatką która ukazuje aktualne wydarzenia czy doświadczenia. Obraz Gorąco dzisiaj komentuje falę upałów, która dotknęła nas tego lata. Jest malarskim zapisem koszulki przylepiającej się do pleców, spoconej twarzy, kolorów mieniących się w ostrym słońcu. Mieszkam w centrum miasta i już od jakiegoś czasu fantazjuję na temat przeprowadzenia się w miejsce leżące bliżej natury. Obrazy Fantazje na temat Borynia ukazują moje wyobrażenia (pragnienia i obawy) dotyczące zamieszkania w środku lasu. O lesie powstała też cała seria kolaży pt: Święto lasu, w której starałam się przekazać uczucie czystej przyjemności przebywania w lesie. Kiedy przebywam na dworze, bardzo często ogarnia mnie uczucie spokoju, wyciszenia. Te emocje ukazuje seria niedużych obrazów pt: Rewersy. Przymglone płaszczyzny barwne kojarzą mi się z obrazami Marka Rothko. Rewersy funkcjonują w grupie, w zestawieniu tworząc jedną dużą płaszczyznę.
Chciałabym, by podobnie jak prace Rothko, zabierały widza do trochę innego wymiaru.
 
Basia Bańda - studiowała w latach 2001-2006 na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek - Malarstwo. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego w 2006 r. W 2018 r. uzyskała tytuł doktora na ASP w Katowicach. Od 2008 r. pracuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego jako asystentka w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Woźniaka. Współpracuje z Fundacją Salony w Zielonej Górze. Mieszka i pracuje w Zielonej Gorze.
 
Wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą między innymi w:
Galerii BWA w Zielonej Górze, Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu,  Galerii Szarej w Cieszynie, Galerii Platan w Budapeszcie na Węgrzech, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, CSW, Zamku  Ujazdowskim w Warszawie, Zachęcie w Warszawie, Prague Biennale 4 w Pradze w Czechach, Instytucie Polskim w Berlinie, Galerii Arsenał w Białymstoku.
 
Prace w kolekcjach państwowych w  Muzeum Narodowym w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, Lubuskiej Zachęcie Sztuki Współczesnej, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Warmińsko-Mazurskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Fundacji Sztuki Polskiej ING, Wielkopolskim Towarzystwie Sztuk Pięknych, Bunkrze Sztuki w Krakowie, Galerii Sztuki Legnica, BWA w Lesznie, Galerii Labirynt w Lublinie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
 
W 2009 roku stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Młoda Polska
W 2007 roku półroczne stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
W 2011 roku współpraca z Operą Narodową w Warszawie
Wysokie miejsca w rankingach Rzeczpospolitej Kompas Młodej Sztuki
 
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem,obiektem oraz działaniami w przestrzeni publicznej.
© 2018 Gorzow.com

^