HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 463; poniedziałek, 1 czerwiec 2020 Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2020-05-13
75 lat Miasta i Muzeum – Gorzów w obiektywie Waldemara Kućki

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim już po raz jedenasty organizuje cykl wykładów połączonych z konwersatoriami. 


W trakcie comiesięcznych spotkań prezentowane są zagadnienia dotyczące archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Przeważają tematy, które dotyczą dziejów miasta i regionu. 
 
W 2020 roku cykl przybierze nieco odmienną formułę i nosić będzie podtytuł „75 lat Miasta i Muzeum — Gorzów w obiektywie Waldemara Kućki”. Autorzy wykładów — specjaliści z Muzeum i zaproszeni regionaliści — posiłkując się zdjęciami słynnego gorzowskiego fotografa, zaprezentują najnowsze wyniki swoich badań nad różnymi aspektami życia powojennego miasta.
 
Tradycją „Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych” jest możliwość uczestniczenia w dyskusji po zakończonym wykładzie, do której zachęcimy uczestników spotkań. Oferta adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta, bez względu na status zawodowy. 
 
Wykłady zaprezentowane w 2020 roku wraz z materiałem ilustracyjnym zostaną opublikowane w wydawnictwie pt. „Gorzowskie Konwersatoria Muzealne. 75 lat Miasta i Muzeum — Gorzów w obiektywie Waldemara Kućki”, którego promocja zaplanowana jest na drugą środę grudnia 2020 roku. Teksty wykładów zostaną uzupełnione o informacje i konkluzje, które powstaną w wyniku dyskusji z uczestnikami konwersatoriów.
 
Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny!
© 2018 Gorzow.com

^